زنگ تصویر فعالیت گچساران انتخابات کهگیلویه و بویراحمد

زنگ: تصویر فعالیت گچساران انتخابات کهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد گچساران سازمان مردم نهاد

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی تفاوت پلی اتیلن و سایر مواد پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

صنعت آب و فاضلاب امروزه یکی از صنایع مهم جهانی به شمار می رود. با توجه به کمبود منابع آب شیرین در دنیا و اهمیت صرفه جویی در منابع آبی، ارائه راهکارهایی که بت

تفاوت پلی اتیلن و سایر مواد پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

تفاوت پلی اتیلن و سایر مواد پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

عبارات مهم : انواع

صنعت آب و فاضلاب امروزه یکی از صنایع مهم جهانی به شمار می رود. با توجه به کمبود منابع آب شیرین در دنیا و اهمیت صرفه جویی در منابع آبی، ارائه راهکارهایی که بتواند بشر را در رسیدن به این اهداف یاری رساند مورد نیاز و مهم می باشد.

از نظر مهندسی آب و فاضلاب، عالی ترین راه صرفه جویی در مصرف آب، استفاده از تجهیزات استاندارد و بهینه سازی نحوه مصرف این منابع هست. جهت ساختن فرهنگ استفاده از منابع آب باید بر روی رفتارهای اجتماعی برنامه ریزی شود؛ ولی در مورد به کارگیری تجهیزات استاندارد، نیاز به مواد اولیه مقاوم و مرغوب است تا بتوان محصولات عالی و کارآمد را به بازار عرضه کرد.

پلیمرها؛ عالی ترین مواد اولیه جهت تجهیزات آب و فاضلاب
شبکه های آبرسانی که در وقت های قدیم استفاده میشد، اغلب از جنس مصالح سیمانی و فلزی ساخته شده است بودند. این تجهیزات به مرور وقت دچار نشتی و در نهایت تخریب می شدند و خسارات زیادی به خطوط آبرسانی وارد می کردند.

برای برطرف پرسشها سیستم های قدیمی انتقال آب و فاضلاب، تجهیزات پلیمری تازه به بازار ارائه شدند که تمام پرسشها قبلی را برطرف کردند. این متریال پلیمری به سرعت توانست در بازار تجهیزات آبرسانی پیشرفت کند.

تفاوت پلی اتیلن و سایر مواد پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

پس از سنتز انواع مواد پلیمری، فواید آن ها در آزمایشگاه بررسی شد و به این ترتیب شرکت ها توانستند با استفاده از این مواد، انواع لوله و اتصالات پلیمری را طراحی و تولید کنند. انواع لوله پلی اتیلن، لوله پی وی سی، لوله پلی پروپیلن و اتصالات پلی اتیلنی به مرور وقت جای خود را در صنعت انتقال آب و فاضلاب باز کردند، به طوری که امروزه محبوب ترین تجهیزات شبکه های آبرسانی محسوب می شوند.

انواع مواد پلیمری
پلیمرها، درشت مولکول های آلی هستند که به واسطه شیوه قرار گرفتن اتم ها در ساختار مولکولی آن ها، دارای فواید و شاخصه های منحصربه فردی می باشند. به طور کلی پلیمرها را می توان به دو دسته پلیمرهای طبیعی و مصنوعی تقسیم بندی نمود.

پلیمرهای طبیعی، آن دسته از پلیمرها هستند که به طور طبیعی در اطراف ما وجود دارند؛ سلولزها، سیلیکات ها و ترکیباتی نظیر این ها جزو انواع پلیمرهای طبیعی قرار می گیرند. پلیمرهای مصنوعی، پلیمرهایی هستند که به صورت صنعتی تولید می شوند؛ انواع پلاستیک ها، چسب ها، کامپوزیت ها و … در این دسته قرار دارند.

صنعت آب و فاضلاب امروزه یکی از صنایع مهم جهانی به شمار می رود. با توجه به کمبود منابع آب شیرین در دنیا و اهمیت صرفه جویی در منابع آبی، ارائه راهکارهایی که بت

پلیمرهایی که جهت تولید انواع لوله و اتصالات به کار می روند، مشمول بر پلی اتیلن (PE)، پلی پروپیلن (PP)، پلی متیل متااکریلات (PMMA)، پلی استایرن (PS)، پلی وینیل کلراید (PVC)، نایلون، پلی تترا فلوئوراتیلن (PTFE) و پلی یورتان می باشند. هر کدام از پلیمرهای اوج فواید مخصوص به خود را دارند و جهت کاربردهای مخصوصی مناسب هستند.

پلی اتیلن، محبوب ترین پلیمر در صنعت آب و فاضلاب
خواص بسیار خاص ای که پلی اتیلن دارد موجب شده است است از این ماده جهت ساخت انواع لوله پلی اتیلن و اتصالات آب و فاضلاب مورد استفاده قرار گیرد. لوله هایی که از این مواد پلیمری ساخته می شوند، در برابر مواد شیمیایی، خوردگی، ترک خوردگی و شکست مقاومت بالایی دارند. پلی اتیلن باعث می شود انواع لوله کاروگیت که جهت کاربردهای دفنی زیر زمین تولید می شوند، بتوانند در فشارهای کاری اوج پایداری خود را حفظ کنند.

پلی پروپیلن ها نسبت به پلی اتیلن ها مقاومت کمتری دارند و در برابر عوامل محیطی تخریب می شوند، لذا جهت ساخت لوله مناسب نیستند. متیل متا اکریلات به شدت در حلال های آلی و در حضورعوامل شیمیایی دچار عوض کردن شکل می شود؛ بنابراین جهت تولید لوله و اتصالات مناسب نیستند.

پلی استایرن ها شکننده هستند، به همین علت از آن ها جهت ساخت لوله های پلیمری به کار نمی روند. پلی وینیل کلرایدها، به نسبت سایر مواد پلیمری جهت ساخت لوله مناسب هستند ولی اغلب جهت عایق یا تولید لوله های انتقال آب و فاضلاب در حجم کم به کار می روند. این مواد به مرور وقت دچار عوض کردن شکل می شوند.

سایر مواد پلیمری نیز به علت عدم انعطاف پذیری و مقاومت خوب در برابر تغییرات محیطی، جهت ساخت انواع لوله و اتصالات مناسب نیستند.

خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن
در حال حاضر جهت تولید لوله پلی اتیلن فاضلابی و اتصالات مورد نیاز جهت راه اندازی در خطوط آب و فاضلاب، از مواد اولیه پلی اتیلن HDPE استفاده می شود. لوله کاروگیت، پرمصرف ترین لوله های آبرسانی هستند. یکی از شرکت های فعال در زمینه انواع لوله و اتصالات پلیمری، “گروه صنعتی کشور عزیزمان ایران پایپ” هست. این شرکت با سال ها تجربه، آماده تأمین انواع لوله و اتصالات پلی اتیلن با کیفیت و قیمت مناسب جهت مشتریان عزیز می باشد.

برای دریافت قیمت لوله پلی اتیلن، قیمت لوله کاروگیت و مطالعه آخرین مقالات در زمینه پلیمرها می توانید به سایت شرکت به آدرس http://www.hdpe.ir مراجعه کنید و یا با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل نمایید.

تفاوت پلی اتیلن و سایر مواد پلیمری در صنعت آب و فاضلاب

واژه های کلیدی: انواع | فاضلاب | فاضلاب | تجهیزات | استفاده | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog