زنگ تصویر فعالیت گچساران انتخابات کهگیلویه و بویراحمد

زنگ: تصویر فعالیت گچساران انتخابات کهگیلویه و بویراحمد کهگیلویه و بویراحمد گچساران سازمان مردم نهاد

گت بلاگز اخبار گوناگون مردان چه رنگ مویی را جهت همسرشان می پسندند؟

رنگ مو یکی از مسائلی است که بانوان اغلب تمرکز زیادی بر آن دارند و حتی در زندگی مشترکشان هم تاثیر گذار خواهد بود.

مردان چه رنگ مویی را جهت همسرشان می پسندند؟

مردان چه رنگ مویی را جهت همسرشان می پسندند؟

عبارات مهم : زندگی

رنگ مو یکی از مسائلی است که بانوان اغلب تمرکز زیادی بر آن دارند و حتی در زندگی مشترکشان هم تاثیر گذار خواهد بود.

به گزارش گروه تحریریه سایت، انسان ها بر روی کره زمین از نژاد های متفاوت هستند و این باعث تفاوت در رنگ مو، چشم، بلندی یا کوتاهی قد و مواردی ازاین دست می شود.

تا چند دهه پیش در دنیا تفاوت چندانی بین رنگ موی بانوان نبود و رنگ طلایی بر قهوه ای ترجیح نداشت، ولی یکی ازهنرپیشه های زن هالیوودی با رواج دادن اندیشه قشنگی زن با رنگ موی طلایی باعث دگرگونی نحوه تفکر جهانی راجع به رنگ موی بانوان شد.

امروزه بسیاری از بانوان که نژاد اروپایی ندارند جهت به دست آوردن جذابیت، شهرت و حتی پیداکردن همسر مورد علاقه خود رنگ مو های خود را دگرگون و طلایی می کنند.

استفاده از مواد شیمیایی جهت طلایی کردن موها، باعث آسیب شدید به این تارهای حساس و بروز مشکلاتی چون ریزش مو، طاسی و سوختگی ساقه مو ها می شود.

آمار مراجعه بانوان به پزشکان متخصص پوست و مو در دهه های اخیر رشد فراوانی داشته است و یکی از دلایل آن میل به شدید بانوان به طلایی کردن موهایشان است.

بررسی ها نشان می دهند با وجود آنکه بانوان با موی طلایی زیاد مورد توجه مردها قرار می گیرند، ولی مردان میل به بیشتری به ازدواج با زنانی با موی قهوه ای و تیره دارند.

پژوهش ها نشان می دهند مردان زنان موطلایی را سالم و پرانرژی می دانند، ولی زنان با موی قهوه ای و تیره توانایی بیشتری جهت به عهده گرفتن مسئولیت خانواده و تربیت فرزندان دارند.

همزمان با زیاد کردن سن رنگ مو ها دگرگون می شود و زنان با موی طلایی و روشن جوان تر از زنان با موی قهوه ای وتیره به نظر می رسند، ولی از نظرعلمی تفاوت سلامت بین این دو گروه وجود ندارد و حفظ سلامت به عامل هایی چون تغذیه، ورزش، سبک زندگی سالم و مواردی از این دست بستگی دارد.

کارشناسان رشته روانشناسی دانشگاه آگسبورگ درمینه سوتای آمریکا این نتیجه ها را با بررسی برروی ۱۱۰ مرد و نشان دادن تصویرهای بانوان با رنگ مو های طلایی و تیره به دست آورده اند.

مردان با وجود قشنگ دانستن موی طلایی، زنان باموی قهوه ای را دارای توانایی بالقوه تشکیل خانواده دانسته اند.

داوطلبان مرد زیاد میل به به آشنایی سطحی با بانوان موطلایی داشته اند و آن ها را جسور و جالب معرفی کرده اند، ولی جهت گزینش شریک آینده زندگی بانوان موقهوه ای را گزینش کرده اند.

کارشناسان با توجه به رواج شدید شیوه های مد وزیبایی های پراغراق با کمک جراحی و روش های نوظهور و حضور فعال اشخاص مشهورهنری در رسانه های جمعی جهانی که مو های آن ها به طور طبیعی یا با استفاده از رنگ های شیمیایی طلایی شده است است اعلام کرده اند که امکان دارد نظر مردان در دهه های آینده دگرگون شود، لیکن تبلیغات راجع به قشنگ بودن موی طلایی به نسبت موی قهوه ای به شدت رواج یافته است.

نتیجه این پژوهش در نشریه روانشناسی اجتماعی (the Journal of Social Psychology) به چاپ رسیده است.

واژه های کلیدی: زندگی | مردان | اخبار گوناگون

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog